Deszcz i wiatr popsują pogodę w weekend. Tutaj będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 13.04.2024]

i

Autor: Shutterstock Deszcz i wiatr popsują pogodę w weekend. Tutaj będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 13.04.2024]

Taka będzie pogoda w sobotę

Deszcz i wiatr popsują pogodę w weekend. Tutaj będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 13.04.2024]

2024-04-12 13:05

Prognoza pogody na sobotę (13 kwietnia), przygotowana przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), przewiduje rosnące temperatury w wielu regionach Polski. Niestety, radość z ciepła mogą zmącić opady deszczu oraz porywisty wiatr. Gdzie będzie najgorzej? Poniżej szczegóły prognozy na 13.04.2024.

Taka będzie pogoda w sobotę. Prognoza IMGW na 13.04.2024

Jak informowaliśmy we wcześniejszych artykułach, prognozy pogody na weekend wskazują wzrost temperatury, jednak nasze plany na np. wypoczynek na świeżym powietrzu mogą zmącić niebezpieczne zjawiska, takie jak burze czy silny wiatr. Czy błyskawice i wichury popsują pogodę w sobotę (13 kwietnia)? Poniżej szczegóły prognozy IMGW.

W nocy z piątku na sobotę (12/13 kwietnia) słabe, przelotne opady deszczu, jedynie na południu i zachodzie kraju bez opadów. Dość ciepła noc, z temperaturą minimalną od 7°C do 11°C. Najcieplej na południu kraju. Tam termometry pokażą nawet 13°C. Najchłodniej w rejonach podgórskich Karpat, od 6°C do 9°C. - Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni. Nad morzem i wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 60 km/h - zapowiada IMGW.

W sobotę (13 kwietnia) słabe, przelotne opady deszczu głównie w centrum i na wschodzie kraju. Duże różnice w temperaturze maksymalnej. Nad morzem i północnym wschodzie wartości typowe dla jesieni lub wiosny, tam 12-13°C. Im dalej na południe Polski, tym znacznie cieplej. W centrum 19°C, a na południu i zachodzie do 21°C. - Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko górach wiatr umiarkowany i dość silny, w Karpatach w porywach do 55 km/h, w Sudetach do 60 km/h - prognozuje IMGW.

Jaka będzie pogoda latem? Pojawiają się pierwsze prognozy długoterminowe. Szczegóły w artykule Pogoda długoterminowa na lato 2024 zaskoczyła! W tych terminach Polacy powinni planować urlop

Źródło: IMGW

QUIZ. Wiosenne przysłowia. Każdy zna odpowiedź na pierwsze pytanie, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Jaki ptak nie czyni wiosny?
G. SCHETYNA: JEŻELI KOTULA POPEŁNIŁA PRZESTĘPSTWO NIECH PROKURATURA WSZCZYNA POSTĘPOWANIE