Zima wraca z przytupem! Opady śniegu to nie wszystko. Kiedy i gdzie przymrozi najbardziej?

i

Autor: MacieicaM/cc0/Pixabay.com Zima wraca do Polski, i to już w najbliższy weekend, 24-26 lutego. Będą opady śniegu, będzie mróz, będzie też dosyć mocny wiatr

To już przesądzone

Zima wraca z przytupem! Opady śniegu to nie wszystko. Kiedy i gdzie przymrozi najbardziej?

2023-02-21 10:39

Zima wraca do Polski, i to już w najbliższy weekend, 24-26 lutego. Będą opady śniegu, będzie mróz, będzie też dosyć mocny wiatr, choć nie taki o sile huraganu, jak w ostatnich dniach. Zanim do tego dojdzie, zdążymy jeszcze liznąć wiosny, bo na zachodzi i południu naszego kraju termometry mogą wskazać nawet 10-15 stopni. Czy zima na długo przystopuje tę aurę?

Śnieg, mróz i wiatr. Zima wraca w weekend, 24-26 lutego

To już przesądzone - w weekend, 24-26 lutego, Polskę znowu zaatakuje zima. Śnieg, mróz i wiatr to wszystko, czego można się spodziewać. Do czwartku, 23 lutego, włącznie, w naszym kraju aura będzie zdecydowanie bardziej wiosenna. Jak informuje TwojaPogoda.pl, na zachodzie i na południu Polski może być nawet 10-15 kresek na termometrach, choć we wtorek, 21 lutego, cały kraj będzie się jeszcze zmagał z silnymi podmuchami wiatru. Do załamania pogody i kolejnego ataku zimy dojdzie natomiast w sobotę, 25 lutego. Niż znad Rosji i wyż znad Wysp Brytyjskich przyniosą zimne powietrze, choć mrozu można się spodziewać tylko w godzinach nocnych i o poranku. Śnieg spadnie na ponad połowie obszaru Polski, choć pokrywa śnieżna będzie znacznie mniejsza niż wcześniej:

  • w większości miejsce wyniesie 2-3 cm;
  • lokalnie może osiągnąć 5 cm;
  • 10-20 cm jest spodziewanych na pogórzu i w górach.

W niedzielę, 26 lutego, śnieg dotrze z kolei do pozostałych regionów Polski, ale opady będą miały charakter przelotny, a pokrywa również nie będzie zbyt duża. Co ciekawe, kolejnego ataku zimy można się jeszcze spodziewać na początku marca.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Wiosna idzie! Pierwsze krokusy już zakwitły w Szczecinie