Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa! Ponura prognoza IMGW. Śnieg to przy tym pikuś

i

Autor: jch Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa! Ponura prognoza IMGW. Śnieg to przy tym pikuś

Powrót zimy!

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa! Ponura prognoza IMGW. Śnieg to przy tym pikuś

2023-02-23 16:26

Prognozy meteorologów na ten weekend (24/25 lutego) nie napawają optymizmem. Wraca zima! W zależności od regionu kraju porządnie sypnie śniegiem lub spadnie deszcze ze śniegiem. Może być niebezpiecznie. IMGW gdzieniegdzie przewiduje gołoledź. Z powrotu zimy na pewno ucieszą się dzieci, które w tym roku miały zbyt wielu okazji do jazdy na sankach. Zobaczcie prognozę pogody na najbliższe dni.

Powrót zimy. Prognoza pogody na ostatni weekend lutego

Atak zimy w Polsce. Prognoza pogody na ostatni weekend lutego. Po trwającym kilka dni przedwczesnym i niespodziewanym uderzeniu wiosny, dodatnich temperaturach niemal w całej Polsce oraz przyjemnie grzejącym słońcu, okazuje się, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Siarczystych mrozów co prawda nie będzie, ale prognozy meteorologów na weekend i tak nie napawają optymizmem. W nadchodzących dniach w całej Polsce spadną ulewne deszcze i deszcze ze śniegiem, zaś w górach i północno-wschodnich regionach kraju obficie sypnie śniegiem. W sobotę (25 lutego) "mieszanka przelotnych opadów, od deszczu miejscami na południu po deszcz ze śniegiem i śnieg na przeważającym obszarze" - informuje IMGW. W niedzielę nadal będzie pochmurno z przelotnymi opadami śniegu.

W wielu miejscach Polski, w sobotę, mogą obowiązywać ostrzeżenia IMGW przed marznącymi opadami deszczu. Termometry wskazywać będą od –3 st. C w nocy do nawet 3 st. C powyżej zera w dzień, ale z powodu spodziewanych silnych podmuchów wiatru od strony Bałtyku temperatura odczuwalna będzie znacznie niższa i niezachęcająca do spacerów.

Słońce nieśmiało wyjrzy zza chmur dopiero od poniedziałku i słupki rtęci podskoczą nieco w górę, ale pod koniec przyszłego tygodnia znów należy spodziewać się powrotu zimy. Jak widać, stare ludowe przysłowia nie kłamią: "idzie luty, podkuj buty" i "w marcu, jak w garncu".

Nagły atak zimy w Warszawie. Zasypane ulice stolicy
Sonda
Czy chodzisz zimą w góry?