Pogoda

i

Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur 2-3 kwietnia.

Warmińsko-mazurskie. Zima przypomni o sobie w weekend! Pogoda 2-3 kwietnia

2022-04-01 19:49

Prognoza pogody w warmińsko-mazurskim. W ostatnich dniach pogoda w Polsce załamała się. Zrobiło się zimno, gdzieniegdzie spadł śnieg. Jaka będzie aura w naszym regionie w pierwszy weekend kwietnia? Co przewidują eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW)? Zobacz prognozę na 2 i 3 kwietnia.

Jak informuje IMGW pierwszy weekend kwietnia w Polsce będzie pochmurny. Możliwe są intensywne opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. W górach przyrosty pokrywy śnieżnej do 40 cm. Mniej opadów i więcej słońca na północy Polski. W sobotę (2 kwietnia) Polska nadal będzie w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia z licznymi ośrodkami nad południową i południowo-wschodnią Europą. - Na południowym wschodzie kraju zaznaczy się jeszcze strefa frontu atmosferycznego. Do Polski nadal będzie napływało powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie stopniowo będzie rosło - czytamy w komunikacie IMGW.

Śnieg i deszcz w weekend. Pogoda w warmińsko-mazurskim. Prognoza 2 kwietnia

Co z pogodą w woj. warmińsko-mazurskim? Przed nami pochmurny dzień, ale z rozpogodzeniami, pojawiającymi się stopniowo od północnego zachodu. Spadnie śnieg lub śnieg z deszczem, przede wszystkim na południowym wschodzie regionu. - Lokalnie możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o około 3 cm. Opady będą stopniowo słabnąć i odsuwać się na wschód - zapowiada IMGW. Temperatura maksymalna od 0°C na krańcach południowo-wschodnich do 6°C na krańcach północno-zachodnich. Na Warmii i Mazurach w sobotę (2 kwietnia) będzie silnie wiać. O poranku możliwe są lokalne zwieje śnieżne.

Pogoda w warmińsko-mazurskim. Prognoza 3 kwietnia

W niedzielę (3 kwietnia) Polska znajdzie się pod wpływem rozbudowującego się klina wyżowego znad północnego Atlantyku. - Będziemy w zasięgu chłodnego powietrza pochodzenia arktycznego, po południu od zachodu zacznie napływać nieco cieplejsza masa powietrza. Ciśnienie będzie się wahać - czytamy w komunikacie IMGW. W woj. warmińsko-mazurskim dzień będzie pogodny, więcej chmur może pojawić się wieczorem. Zimno. Temperatura minimalna od –5°C do –2°C. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr dużo słabszy niż w sobotę.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Twoja Twarz Brzmi Znajomo - niesamowita Karolina Pisarek jako Smolasty
Nasi Partnerzy polecają