Uwaga, kierowcy! Tak źle już dawno nie było. Eksperci ostrzegają

i

Autor: Sauerlaender/cc0/Pixabay.com IMGW wydało ostrzeżenie przed marznącymi opadami, które mogą znacząco pogorszyć warunki na drogach, powodując gołoledź

Uwaga, kierowcy! Tak źle już dawno nie było. Eksperci ostrzegają

2023-03-09 20:42

IMGW wydało ostrzeżenie przed marznącymi opadami, które mogą znacząco pogorszyć warunki na drogach, powodując gołoledź. Najgorzej będzie w nocy z czwartku na piątek, 10 marca, i w piątkowy poranek, a alert 1. stopnia dotyczy pasa od Gorzowa Wielkopolskiego do województwa podlaskiego i lubelskiego. Na północy Polski pojawią się z kolei opady śniegu.

IMGW ostrzega przez marznącymi opadami. Dla których regionów wydano alerty?

Marznące opady deszczu i mżawki będę doskwierać kierowcom w nocy z czwartku na piątek, 10 marca, ale również w piątek w godzinach porannych. IMGW wydało w tej sprawie alerty pierwszego stopnia, które będą obowiązywać w pasie od południowej części województwa zachodniopomorskiego i północy województwa lubuskiego, przez środkową część Wielkopolski, Kujawsko-Pomorskie, Łódzkie i województwo mazowieckie, po Podlasie i Lubelszczyznę. - Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź - ostrzega IMGW.

Pogoda na piątek, 10 marca

Jak informuje PAP, w piątek, 10 marca, będzie nadal bardzo ciepło na południu, zwłaszcza w Krakowie, Rzeszowie. Tam do 15-16 stopni Celsjusza. Odczuwalna temperatura może być jednak nieco niższa przez silny wiatr. W górach jego porywy sięgną do 90 km/h. Na południu tylko miejscami może spaść niewielki deszcz. Z kolei północ kraju nadal będzie zimowa. - Tam od minus 1 stopnia Celsjusza i śnieg. Na krańcach północnych spadnie go 5-6 cm – powiedziała PAP synoptyczka IMGW Ilona Bazyluk. Na ziemi lubuskiej, Kujawach i Mazowszu spodziewane są opady mieszane, deszczu ze śniegiem i deszczu. Deszczu w centrum może spaść do 5 litrów na m kw. Temperatura wzrośnie tam do 6 stopni Celsjusza.

- Na północnym wschodzie mogą wystąpić opady marznące powodujące gołoledź – zaznaczyła synoptyk IMGW w rozmowie z PAP. Podkreśliła, że będzie to dość ciekawa sytuacja, bo ten opad spodziewany jest w tej części kraju do ok. godz. 10.30. Ponowne ostrzeżenie może być wydane jeszcze na popołudnie. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty niemal w całym kraju. Powieje z kierunków południowych.

W związku z opadami deszczu w warunkach utrzymującej się lokalnie pokrywy śnieżnej IMGW wydało również ostrzeżenia hydrologiczne.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?
Rolnicy. Podlasie. Kołyska pod sufitem? Walek opowiada historię z dawnych czasów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany