To zakłóci weekendowy wypoczynek! Pogoda szykuje mocne uderzenie

i

Autor: Couleur/cc0/Pixabay.com Wiosna zbliża się do Polski wielkimi krokami, i nie inaczej będzie w weekend, 17-19 marca, kiedy należy się spodziewać kolejnego wzrostu temperatur

Wiosna z jednym "ale"

To zakłóci weekendowy wypoczynek! Pogoda szykuje mocne uderzenie

2023-03-17 11:08

W całej Polsce coraz mocnej czuć wiosnę, a w weekend temperatury mają jeszcze skoczyć do góry. Nie należy się zbyt mocno szykować się na uderzenie ciepła, zwłaszcza że do niedzieli, 19 marca, będzie bardzo chłodno w nocy i o poranku, a odczuwalna temperatura może być niższa za sprawą porywistych wiatrów, które pojawią się w Polsce w piątek, 17 marca.

Pogoda na weekend, 17-19 marca. Kiedy pojawią się wichury?

Wiosna zbliża się do Polski wielkimi krokami, i nie inaczej będzie w weekend, 17-19 marca, kiedy należy się spodziewać kolejnego wzrostu temperatur. Jak informuje serwis Fanipogody.pl, w piątek, 17 marca, napływ ciepłego powietrza do kraju odczują tylko mieszkańcy zachodniej Polski, gdzie słupki rtęci pokażą powyżej 10 stopni - na pozostałym obszarze 5-8 kresek. Mieszkańcy zachodnich województw muszą się jednak przygotować na mocne podmuchy wiatru, które w porywach osiągną do 70 km/h. Takie wichury mogą się również pojawić w sobotę, 18 marca, i to w innych regionach Polski, ale z biegiem dnia będą słabnąć. W sobotę, a zwłaszcza w niedzielę już w całej Polsce będzie bardzo ciepło, bo kilkanaście stopni na plusie. warto jednak pamiętać, że to zdecydowane ocieplenie dotyczy tylko i wyłącznie dnia, bo kolejne dwie noce:

  • z 17 na 18 marca
  • i z 18 na 19 marca

będą jeszcze chłodne, a temperatura spadnie poniżej zera lub co najwyżej delikatnie je przeskoczy. Z każdym kolejnym dniem będzie jednak coraz cieplej.

- Od soboty do czwartku przewaga zachmurzenia małego i umiarkowanego, tylko okresami zachmurzenie duże. W niedzielę na zachodzie oraz w poniedziałek w całym kraju przelotne opady deszczu. Z każdym dniem coraz cieplej. Temperatura minimalna od 2°C do 10°C, maksymalna od 10°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich - informuje IMGW.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?
Tak Przemyśl cieszył się z 10 milionów zebranych dla Frania