Tak źle w tym roku jeszcze nie było! Niszczycielskie burze storpedują pogodę w Polsce

i

Autor: DerTobiSturmjagd/cc0/Pixabay.com Wszystkie serwisy pogodowe ostrzegają przed zbliżającymi się do Polski burzami, bo wszystko wskazuje, że będą one miały najbardziej gwałtowny charakter, licząc od początku roku

Zjawiska mają być gwałtowne

Tak źle w tym roku jeszcze nie było! Niszczycielskie burze storpedują pogodę w Polsce

2023-06-20 9:49

Wszystkie serwisy pogodowe ostrzegają przed zbliżającymi się do Polski burzami, bo wszystko wskazuje, że będą one miały najbardziej gwałtowny charakter, licząc od początku roku. Pierwsze zjawiska mogą się już pojawić we wtorek, 20 czerwca, choć te najsilniejsze spodziewane są na zachodzie kraju. Kulminacja burz ma jednak przypaść na czwartek, piątek.

Gdzie są burze? W najbliższych dniach wystąpią w całej Polsce

Najbliższe dni mają upłynąć pod znakiem burz, które w dodatku mogą mieć wyjątkowo gwałtowny charakter. Jak informuje serwis Fanipogody.pl, to za sprawą wyjątkowo sprzyjających tym zjawiskom warunków. Po pierwsze od wtorku, 20 czerwca, do czwartku, 22 czerwca, w całej Polsce wystąpią upały sięgające powyżej 30 stopni w cieniu, co spowoduje wzrost wilgotności i energii konwekcyjnej. Co najważniejsze, w tym czasie wystąpią również trzy inne czynniki powodujące burze, tj.:

  • bliskość niżu
  • front atmosferyczny
  • i zbieżność wiatru.

Jak informuje serwis Fanipogody.pl, pierwsze burze mogą się pojawić w różnych regionach Polski już we wtorek, 20 czerwca. Największa szansa na ich wystąpienie dotyczy zachodniej części kraju, natomiast nie powinny one być przesadnie silne. Najbardziej gwałtowne, a tym samym niebezpieczne zjawiska prognozowane są na czwartek i piątek, 22-23 czerwca. Pierwszego dnia najbardziej niszczycielskie burze powinny nawiedzić głównie wschodnią Polskę, natomiast w piątek kolejna grupa zjawisk wkroczy do naszego kraju już przed południem, by kierować się na wschód.

- W piątek nad Polską bardzo możliwy jest rozwój pierwszego w tym roku układu MCS. Pogoda pod koniec tygodnia może być w kraju bardzo groźna, a wręcz niszcząca. Pamiętajmy jednak, że burze w Polsce występowały będą również dziś i jutro. To również będą lokalnie zjawiska o większym natężeniu, więc nie można ich lekceważyć - przestrzega serwis Fanipogody.pl.

Sonda
Boisz się burz?
Sprawdziliśmy ceny podstawowych produktów spożywczych w Mołdawii