W weekend w woj. lubelskim będą potężne śnieżyce! IMGW już wydał ostrzeżenia

i

Autor: unsplash.com/IMGW

Ale sypie!

Śnieg i marznący deszcz. Synoptycy nie mają złudzeń, na drogach będzie bardzo ciężko!

2023-12-02 21:54

Kierowcy powinni się mieć na baczności. Meteorolodzy zapowiadają, że noc i poranek może sprawić im bardzo niemiłą niespodziankę. Na południu kraju zapowiadają dalsze opadu śniegu oraz marznącego deszczu. Na drogach może być przez to bardzo niebezpiecznie. Wiemy, gdzie spodziewać się najtrudniejszych warunków.

Śnieg i marznący deszcz. Drogowy armagedon nadciąga

To był bardzo trudny dzień dla wielu podróżnych. Drogi na południu kraju zamieniły się nagle w pokryte śnieżną breją lodowiska. Lekko nie mieli też pasażerowie linii lotniczych. Lotnisko Kraków Airport w Balicach musiało na 2 godziny zawiesić wszystkie loty ze względów bezpieczeństwa. Napadało tyle śniegu, że trzeba było go czym prędzej usunąć z płyty lotniska. Samoloty zaczęły ponownie lądować dopiero po godzinie 18.

Tymczasem noc zapowiada się równie ciężka. Instytut Meteorologii I Gospodarki Wodnej ostrzega, że na południu cały czas spodziewany jest śnieg i marznący deszcz. - W Polsce południowej wciąż występują opady śniegu. Ich natężenie okresami jest umiarkowane. Do północy utrzyma się takie natężenie, a w drugiej połowie nocy stopniowo od zachodu regionu opady zaczną powoli słabnąć – informują spece od pogody na platformie X (dawniej Twitter). Opady marznącego deszczu spodziewane są jeszcze w Bieszczadach. Śnieg natomiast padał będzie od Dolnego Śląska po Lubelszczyznę i Zamojszczyznę.

Rozpoznaj niezwykłe rośliny, które kwitną w ogrodzie zimą - ciekawe, czy zdobędziesz komplet punktów?

Pytanie 1 z 10
Kwiaty u tej zimozielonej roślinki mogą pojawić się nawet w grudniu. Jej nazwa to:
Ciemiernik
Nasi Partnerzy polecają