Pogodowe szaleństwo w Polsce! Front atmosferyczny wszystko zmieni

i

Autor: Pexels/cc0/Pixabay.com Kolejny front atmosferyczny, który w innych regionach Europy przynosił śnieżyce, dotrze do Polski w czwartek, 6 kwietnia

Biało i będzie wiało!

Pogodowe szaleństwo w Polsce! Front atmosferyczny wszystko zmieni

2023-04-06 11:07

Kolejny front atmosferyczny, który w innych regionach Europy przynosił śnieżyce, dotrze do Polski w czwartek, 6 kwietnia. Śnieg już dotarł do południowo-wschodniej Polski, choć opady są mniej intensywne, niż wynikało z prognoz. Z biegiem dnia - z uwagi na napływ ciepłych mas powietrza - nad krajem będą przechodzić opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Pogoda na czwartek, 6 kwietnia. Najpierw załamanie, później przyjemne ocieplenie

Czwartek, 6 kwietnia, przyniesie załamanie pogody, ale w kolejnych dniach będziemy się cieszyć z ocieplenia - informuje serwis Fanipogody.pl. Już w godzinach rannych do Polski dotarł front atmosferyczny, który przyniósł opady śniegu na południowym wschodzie. Z biegiem dnia będą się one przesuwać w głąb kraju, omijając jednak jej zachodnią część, gdzie może pojawić się słońce, i przekształcając się w deszcz i deszcz ze śniegiem na wschodzie kraju. To właśnie w pasie opadów, również z powodu porywistego wiatru, będzie najchłodniej, tj. 2-3 kreski powyżej zera. Są też dobre wieści, bo wraz z przyjściem do Polski niżu z południowo wschodu napłyną do nas masy ciepłego powietrza, które już czają się za naszą wschodnią granicą. Wzrost temperatury, do 12-14 stopni, odczujemy jednak dopiero od piątku, 7 kwietnia.

Sonda
Jajko czy kura? Co było pierwsze?
Polsko- angielska rodzina przygotowuje się do Wielkanocy i czeka na czworaczki
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają