Mgła nad Toruniem

i

Autor: Super Express Pogoda na jutro, 19.10.2021: Wichury do 60 km/h i mgły zaatakują! Wyjedźcie wcześniej do pracy / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś, 19 października: Wichury do 60 km/h i mgły zaatakują! Wyjdźcie wcześniej do pracy

2021-10-19 3:20

Pogoda na dziś (19.10.2021) dla Polski to m.in. ostrzeżenie przed mgłami ograniczającymi widoczność i nieco silniejszym wiatrem, który pojawi się w górach. Dodatkowo, meteorolodzy IMGW wskazują, gdzie może spaść deszcz. Zalecamy wam wcześniejsze wyjechanie do pracy. Szczegółowa prognoza pogody poniżej.

Pogoda na dziś, 19.10.2021: Wichury do 60 km/h i mgły zaatakują! Wyjedźcie wcześniej do pracy

Jaka będzie pogoda we wtorek, 19 października?

Pogoda na dziś (19.10.2021) dla Polski nie przynosi zbyt wielu dobrych wieści. Szare oblicze jesieni znów da się nam we znaki, a IMGW niebawem opublikuje ostrzeżenia meteo. Spójrzmy najpierw, co nas czeka we wtorek. Kierującym samochodami radzimy wcześniejsze wyjechanie do pracy, gdyż warunki na drogach mogą wymagać zdjęcia nogi z gazu. - W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północnym wschodzie i wschodzie miejscami słabe opady deszczu. Początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów - czytamy w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Pamiętajcie, że o utrudnieniach będziemy was regularnie informować w naszych lokalnych serwisach oraz na łamach działu poświęconemu pogodzie.

Czytaj też: Wszystkich Świętych 2021. Jaka pogoda na cmentarzach 1 listopada?

Prognoza pogody. Temperatura 19.10.2021

Jaka będzie temperatura we wtorek, 19 października?

Wtorek (19 października) będzie cieplejszym dniem niż poniedziałek. W niektórych regionach zbliżymy się nawet do granicy 20 stopni Celsjusza, co potwierdzają eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W górach powieje silniejszy wiatr i tam trzeba będzie uważać.

- Temperatura maksymalna od 8°C na północnym wschodzie, około 14°C na przeważającym obszarze, do 17°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i wybrzeżu okresami porywisty; na obszarach podgórskich Karpat w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni - czytamy w serwisie IMGW.

Prognoza pogody 18-19 października. Noc z wtorku na środę

IMGW podaje, że w nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północy, zachodzie i na południu miejscami opady deszczu, na ogół słabe. Temperatura minimalna od 4° Celsjusza na Podhalu i 5° Celsjusza na północnym wschodzie, około 10° Celsjusza w centrum, do 13° Celsjusza na zachodzie. - Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem oraz w rejonach podgórskich okresami dość silny; nad morzem w porywach do 65 km/h, a w górach do 80 km/h, południowy i południowo-zachodni, na Podhalu zachodni - przekazują eksperci IMGW.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Wichura powalała gałęzie i drzewa w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają