Pogoda może rozczarować. Synoptycy wskazali, gdzie spadnie deszcz [Prognoza IMGW na 14.07.2023]

2023-07-13 10:25

Pogoda na piątek (14 lipca 2023) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o przelotnych opadach deszczu. Eksperci wskazali, gdzie będzie najgorzej. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na piątek 14 lipca 2023 przeczytasz na se.pl.

Pogoda może rozczarować. Synoptycy wskazali, gdzie spadnie deszcz [Prognoza IMGW na 14.07.2023]

i

Autor: holdmypixels, Pixabay.com Pogoda może rozczarować. Synoptycy wskazali, gdzie spadnie deszcz [Prognoza IMGW na 14.07.2023]

Jak informuje IMGW Europa Zachodnia jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem w rejonie Wysp Brytyjskich, a Europa Wschodnia pod wpływem niżu znad zachodniej Rosji. Centralna i południowa część kontynentu znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska jest we wspomnianym obszarze podwyższonego ciśnienia, ale początkowo na wschodzie, a wieczorem na zachodzie, zaznaczy się zatoka niżowa. Z zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze polarne morskie.

Gdzie jest burza? Fatalna pogoda atakuje Polskę. Sprawdź radar burzowy online i ostrzeżenia

Jaka będzie pogoda w piątek 14 lipca?

Z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wynika, że w piątek (14 lipca 2023) zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko we wschodniej połowie kraju okresami duże i miejscami przelotny deszcz.

W piątek będzie ciepło, chociaż bez upałów.

- Temperatura maksymalna od 24°C do 28°C, chłodniej jedynie na Podhalu oraz nad morzem, od 19°C do 21°C - czytamy na stronie IMGW.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

Pogoda IMGW dla Polski na jutro. Noc z piątku na sobotę (14.07.2023/15.07.2023)

Z prognoz synoptyków IMGW wynika, że w nocy z piątku na sobotę (14.07.2023/15.07.2023)  zachmurzenie będzie  małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 12°C na północnym wschodzie i Podhalu do 17°C na zachodzie oraz nad morzem. Wiatr słaby, na ogół południowo-wschodni.

Przesadzanie drzew z terenu dawnego Pałacu Brühla
Sonda
Czy śledzisz ostrzeżenia IMGW?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki