Zimowy klimat

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Nawet -4 stopnie w ciągu dnia! Będziemy trząść się z zimna. To nie jedyny problem

Atak zimy

Nawet -4 stopnie w ciągu dnia! Będziemy trząść się z zimna. To nie jedyny problem

2022-12-08 12:50

Najnowsza prognoza pogody dla Polski nie zostawia złudzeń, przed nami nieprzyjemne dni. Opady śniegu, mrozy lub bardzo niskie temperatury w ciągu dnia - taki klimat będzie dominować pod koniec bieżącego tygodnia. Druga dekada grudnia przyniesie powiew zimna. Na portalu se.pl sprawdzamy gdzie i kiedy będzie najgorzej.

W prognozie pogody z ostatnich dni próżno szukać pozytywnych informacji. Niektórzy mówią nawet o nadejściu tzw. "zimy stulecia". Niektórzy śmieją się z tego typu określeń, ale ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu i niskimi temperaturami nie zostały wyssane z palca. Podczas najbliższego weekendu (9-11 listopada 2022 r.) pogoda nie będzie nas zachęcała do wychodzenia z domu, a wręcz przeciwnie. Minusowe wartości odczytamy z termometrów nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia. Dla przykładu sobota (10 listopada) przyniesie -3 stopnie Celsjusza na Suwalszczyźnie - podaje serwis TVN Meteo.

Mróz do -4 stopni i intensywne opady śniegu. Prognoza na 10-12 listopada 2022 r.

- Niedziela zapowiada się pochmurnie. Deszcz pojawi się na południowym wschodzie kraju. W pozostałych regionach wystąpią dość intensywne opady śniegu, którego spadnie ponad 10 centymetrów. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od -3 stopni Celsjusza na Podlasiu do 5 st. C na Podkarpaciu - czytamy w analizie ekspertów z serwisu TVN Meteo.

Niepokojąco wygląda również poniedziałek (12 listopada 2022 r.). Termometry na Pomorzu pokażą w najcieplejszym momencie dnia -4 stopnie Celsjusza, a na zachodzie może spaść 10 cm śniegu. W najbliższych dniach swoje zrobi również wiatr, który obniży temperaturę odczuwalną. Wrażenie robią również prognozy dla kotlin karpackich. W przyszłym tygodniu zmierzymy tam nawet -16 stopni Celsjusza. 

W najbliższych godzinach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej będzie ostrzegał przed oblodzeniem, intensywnymi opadami śniegu i zamieciami śnieżnymi. Warto na bieżąco śledzić mapę alertów na stronie IMGW. Uważajcie na siebie, zachowajcie czujność na drogach i nie zapomnijcie czytać codziennych prognoz w oddziale pogodowym "Super Expressu".

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Szybki i niespodziewany atak zimy w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany