Jesień w środku zimy. Spadnie też trochę śniegu. Prognoza pogody 28.12.2022

i

Autor: AveCalvar / CC0 / pixabay.com Jesień w środku zimy. Spadnie też trochę śniegu. Prognoza pogody 28.12.2022

Sprawdź najnowszą prognozę

Jesień w środku zimy. Spadnie też trochę śniegu. Prognoza pogody 28.12.2022

2022-12-27 20:51

Noc z wtorku na środę (27/28.12.2022) będzie dość ciepła jak na tę porę roku. Środa będzie deszczowa i wciąż wietrzna, spodziewane są również niewielkie opady śniegu. Mimo, iż od tygodnia mamy kalendarzową zimę, pogoda raczej będzie przypominała środek jesieni. Sprawdźcie prognozę pogody na 28 grudnia 2022 r.

Według zapowiedzi synoptyków, w nocy z wtorku na środę, przeważać będą chmury. Głównie w północnej, wschodniej i południowo wschodniej części kraju spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w Karpatach - opady śniegu. Najcieplej będzie nad morzem, gdzie termometry wskażą około 2-3 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie na południu, gdzie termometry wskażą od zera do jednego stopnia powyżej zera. Niewielkie przymrozki do minus 2 stopni mogą wystąpić na południu, w Małopolsce, na Kielecczyźnie i w górach. Wciąż możliwe są silne porywy wiatru, zwłaszcza nad morzem, gdzie osiągnie on prędkość do 65 stopni.

W środę, 28 grudnia, wciąż będzie pochmurno, zwłaszcza na północy i zachodzie kraju. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem spodziewane są w północnych regionach, Niewielkie opady śniegu mogą wystąpić na Podkarpaciu. Najzimniej będzie na południu, gdzie termometry wskażą około zera stopni. Na wschodzie kraju temperatura osiągnie około 2 stopni na plusie. Najcieplej będzie w województwach na zachodzie - około 6-7 stopni. Wciąż może silnie wiać, zwłaszcza nad samym morzem, gdzie porywy osiągną prędkość do 60 km/h i na Pogórzu Karpackim, gdzie porywy wiatru mogą dochodzić do 70 km/h.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?