Nawiedził ich pogodowy armagedon

Zostali uwięzieni we własnym domu! Wszystko przez to, co zastali za drzwiami [ZDJĘCIA]

2024-03-04 11:20

Potężny atak zimy nawiedził północną Kalifornię, w tym ośrodek narciarski Sugar Bowl Resort, gdzie w ciągu doby spadło prawie metr śniegu. Białego puchu było tyle, że pracownicy zostali po prostu uwięzieni w domu, bo śnieg zasypał budynek. Wydostanie się zajęło im kilka godzin. Ośrodek nie mógł nawet przyjąć narciarzy, bo nie pozwalały na to warunki.

Kalifornia. Potężny atak zimy. Spadło 96 cm cm śniegu

Ludzie uwięzieni w domach, cały ośrodek pod śniegiem - tak wyglądał ostatni atak zimy w północnej Kalifornii, jak informuje tvn24.pl, powołując się na doniesienia CNN. Najwięcej, bo prawie 90 cm śniegu, spadło jednej doby w ośrodku narciarskim Sugar Bowl Resort w górach Sierra Nevada, którego pracownicy poinformowali po ostatnich opadach, że nie byli w stanie wyjść z domu - biały puch zasypał po prostu drzwi i de facto cały budynek. Udało im się uwolnić dopiero po kilku godzinach kopania. Ośrodek musiał zostać zamknięty.

Dalsza część tekstu poniżej.

Zima w Kalifornii. 22 tys. osób bez prądu

Jak informuje Reuters, z uwagi na opady śniegu i zawieje od piątku, 1 marca, zamknięty pozostaje odcinek drogi stanowej nr 80 między Colfax a granicą stanu Nevada. Nieczynny jest również Yosemite National Park, choć z czasem turystom mają zostać udostępnione wybrane ścieżki. Z kolei jak podało PowerOutage.us, w północnej Kalifornii bez prądu pozostaje 22 tys. osób. Jakby tego było, intensywne opady śniegu mają nawiedzić region w poniedziałek i we wtorek, 4-5 marca.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany