Zaraz się zacznie, ostrzeżenia dla całej Polski! Potęzne nawałnice nadciągają

i

Autor: Meteo.imgw, Shutterstock

Nadciąga armagedon!

Zaraz się zacznie, ostrzeżenia dla całej Polski! Potężne nawałnice już nadciągają

2023-08-19 12:47

Uwaga, zaraz się zacznie! Do mieszkańców kraju napływają niepokojące alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wszystko przez burze, które przetaczają się przez Polskę. Gwałtowna i groźna pogoda będzie z nami cały dzień. Silne burze z piorunami, grad a nawet podtopienia. Strażacy z pewnością znów będą mieli ręce pełne roboty.

Alerty pogodowe dla całego kraju. Burze i gradobicie

W sobotę, 19 sierpnia, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla prawie całego kraju! Synoptycy nie mają złudzeń – w całym kraju zagrzmi, a służby będą miały setki interwencji. Alerty nie obejmują jedynie wybrzeża. Od województwa lubuskiego i śląskiego aż po Podlasie i Podkarpacie zapowiadane są silne burze. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad – czytamy w ostrzeżeniu. Szczególnie niebezpiecznie ma być w południowo-wschodniej części kraju. Ostrzeżenia obowiązują do końca dnia.

Gdy usłyszymy nadciągającą burzę, lepiej czym prędzej uciekać do domu. Jeśli nawałnica zastanie nas poza miejscem zamieszkania trzeba unikać wysokich drzew i otwartej przestrzeni. Zupełnie bezpieczni będziemy np. w samochodzie. Szczególną uwagę na zmieniającą się pogodę należy zwracać w górach. Tam burze są szczególnie niebezpieczne, a ucieczka przed nimi może być niemożliwa.

Sonda
Boisz się burzy?