Do Polski zbliża się załamanie pogody! Eksperci IMGW o przymrozkach i nie tylko. Co to ma być?!

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Do Polski zbliża się załamanie pogody! Eksperci IMGW o przymrozkach i nie tylko. Co to ma być?!

Fatalne prognozy

Załamanie pogody w całej Polsce! Eksperci IMGW o przymrozkach i nie tylko. Co to ma być?!

2023-05-21 7:21

Prognoza dla Polski przynosi nieciekawe wieści. W niedzielę (21 maja 2023 r.) na przeważającym obszarze kraju temperatura wyniesie między 20 a 24 stopniami Celsjusza - będzie bardzo pogodnie, a słaby wiatr nie powinien dokuczać. Niestety, na horyzoncie widać już potężne załamanie pogody z przymrozkami i opadami deszczu. Potwierdzają to eksperci IMGW.

O pogodzie w Polsce rozmawiał z Ewą Łapińską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej. W niedzielę (21 maja 2023 r.) za sprawą rozległego wyżu do Polski napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Przyniesie ono bardzo przyjemną pogodę. Ekspertka wskazuje, że niemal w całym kraju będzie bardzo ciepło i pogodnie.

- Tylko na krańcach południowo-zachodnich zachmurzenie będzie duże, z przelotnymi i słabymi opadami deszczu oraz lokalnymi burzami. Temperatura maksymalna wyniesie od 17-19 stopni nad morzem, do 20-24 stopni Celsjusza na przeważającym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem chwilami porywisty, będzie wiał ze wschodu i północnego-wschodu - przekazuje przedstawicielka IMGW, cytowana przez PAP.

Fatalna prognoza IMGW! Załamanie pogody w Polsce

Jak wynika z najnowszej prognozy dla Polski - noc z niedzieli na poniedziałek (21/22 maja 2023 r.) będzie nadal spokojna i bez opadów, z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Temperatura minimalna wyniesie od 7 stopni na południowym wschodzie, 10-11 w centrum, do 14 na zachodzie. Wiatr słaby, w górach chwilami umiarkowany, wschodni. Niestety, dziennikarze "Super Expressu" potwierdzili, że w przyszłym tygodniu zmierzymy się z załamaniem pogody.

IMGW podaje, że od wtorku (23 maja 2023 r.) na zachodzie zaznaczy się już strefa frontu. Jeżeli prognozy się sprawdzą, w drugiej połowie tygodnia pogoda się popsuje w całym kraju. Do końca tygodnia będzie chłodniej, deszczowo, a na północy kraju niewykluczone są nawet nocne, przygruntowe przymrozki. Te prognozy będziemy rzecz jasna potwierdzać w codziennych doniesieniach, ale już teraz warto się przygotować na nieprzyjemną końcówkę maja. Przydadzą się jeszcze ciepłe kurtki i parasole.

Sonda
Boisz się skutków deszczu i burz?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają