Śmiertelne wichury przeszły nad Polską! To nie koniec. IMGW ostrzega przed huraganowymi wiatrami

i

Autor: Shutterstock Pięć osób zginęło w Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia, w wyniku potężnych wichur, które powaliły drzewa w Rabce-Zdroju i Zakopanem. Jak informuje IMGW, porywisty wiatr utrzyma się do środy, 3 kwietnia włącznie

Do kiedy utrzyma się taka pogoda?

Śmiertelne wichury przeszły nad Polską! To nie koniec. IMGW ostrzega przed huraganowymi wiatrami

2024-04-02 14:35

Pięć osób zginęło w Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia, w wyniku potężnych wichur, które powaliły drzewa w Rabce-Zdroju i Zakopanem. Jak informuje IMGW, porywisty wiatr utrzyma się do środy, 3 kwietnia włącznie, a jego podmuchy mogą sięgać nawet 120 km/h. Takiej pogodzie będzie też towarzyszyło drastyczne obniżenie temperatury, a nawet deszcz ze śniegiem.

Pogoda dla Polski. IMGW ostrzega przed wichurami. Nawet 120 km/h

Nawet 120 km/h mogą osiągnąć wichury, które przechodzą przez Polskę we wtorek, 2 kwietnia. Na szczęście z taką prędkością może powiać tylko w Sudetach - w Tatrach to już 100 km/h, a na pozostałym obszarze do 75 km/h. Taka pogoda znalazła swój wyraz w ostrzeżeniach IMGW, choć alerty pierwszego stopnia, koloru żółtego, wydano nie wszędzie, bo dla: zachodniej, północno-zachodniej, północnej, północno-wschodniej i południowo-wschodniej Polski.

Połączony z tą aurą nagły spadek temperatury do maksymalnie 11-15 stopni i jeszcze niższych wartości w górach powoduje, że jeszcze dziś mogą się tam pojawić opady deszczu ze śniegiem, a w wyższych partiach - śniegu.

Dalsza część tekstu poniżej.

Wichura w Zakopanem

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i południowego zachodu - ostrzega IMGW.

Jaka pogoda w środę, 3 kwietnia?

Taka pogoda utrzyma się do środy, 3 kwietnia, włącznie, ale z tą różnicą, że prędkość wiatru nieznacznie spadnie. Na przeważającym obszarze kraju podmuchy osiągną prędkość do 65 km/h, natomiast w górach do 100 km/h. O ile już we wtorek doszło do drastycznego, w porównaniu z ostatnimi dniami, spadku temperatury, to w środę będzie pod tym względem jeszcze gorzej. Na północy kraju spodziewanych jest ledwie od 3 do 7 kresek. To nie wszystko.

W środę w całym kraju okresami będą występować przelotne opady deszczu, w pasie pojezierzy również krupy śnieżnej lub deszczu ze śniegiem - przekazuje IMGW.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany