Pogoda się normuje, ale... jest jeden poważny problem! Trzeba będzie bardzo uważać

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Pogoda się normuje, ale... jest jeden poważny problem! Trzeba będzie bardzo uważać

Pogoda się normuje, ale... jest jeden poważny problem! Trzeba będzie bardzo uważać

2021-10-03 7:45

Pogoda w Polsce w ostatnich dniach jest dość spokojna i nie zaskakuje już tak, jak przed końcem kalendarzowego lata. - Niedziela będzie pogodna i bardzo ciepła nad przeważającym obszarem kraju. W centrum i na zachodzie Polski temperatury dojdą do 20 stopni Celsjusza - powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jest jednak coś, co może poważnie wpłynąć na nasze bezpieczeństwo.

Zdaniem meteorologów IMGW, w niedzielę (3 października 2021 roku) najwięcej chmur pojawi się na zachodzie i północy kraju. W ciągu dnia należy jednak spodziewać się wielu przejaśnień. Nie będzie deszczu, a temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez około 20 stopni w centrum, do 22 stopni na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Nad morzem termometry wskażą około 19-20 stopni. - Niedziela będzie pogodna i ciepła oraz z dużą ilością słońca, które będzie przebijało się przez chmury. W całym kraju będzie wiał umiarkowany wiatr z kierunków południowych, który nad morzem, w porywach, osiągać będzie prędkość 70 km/h, a w wysokich partiach Tatr nawet 90 km/h - powiedziała Łapińska. Właśnie silny wiatr może znacząco wpłynąć na poziom bezpieczeństwa. W powiecie kłodzkim (województwo dolnośląskie) prognozowano na niedzielę nawet ostrzeżenia pogodowe.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?

W nocy z niedzieli na poniedziałek meteorolodzy także nie przewidują żadnych opadów. Zachmurzenie będzie duże tylko na północy oraz zachodzie kraju. Temperatura minimalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza na wschodzie, przez 10 stopni w centrum, do 14 stopni na północnym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, z kierunków południowych, dochodzący do 50 km/h.

Taka będzie pogoda jesienią
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany