Mgły nad Polską

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na piątek, 8.10.2021: Przy takiej aurze jeden błąd może kosztować życie! Uważajcie na siebie

Pogoda na dziś, 8 października: Przy takiej aurze jeden błąd może kosztować życie! Uważajcie na siebie

2021-10-08 8:05

Pogoda na dziś (8.10.2021) dla Polski to zwiastun bardzo trudnych warunków, które zaatakują szczególnie w początkowych partiach piątku. Uważać muszą przede wszystkim kierowcy, ale nie tylko! Jeden błąd przy takich aurach może kosztować bardzo wiele. Na przyjemne temperatury też nie ma co liczyć. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 8.10.2021: Przy takiej aurze jeden błąd może kosztować życie! Uważajcie na siebie

Jaka będzie pogoda w piątek, 8 października?

Pogoda na dziś (8.10.2021) dla Polski nie przynosi zbyt wielu dobrych wieści. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmują - na początku dnia gdzieniegdzie można trafić na bardzo trudne warunki. Na szczęście prawdopodobnie unikniemy opadów deszczu. Jeżeli myśleliście o schowaniu cieplejszych kurtek, to musicie o tym zapomnieć. - W dzień zachmurzenie na ogół małe. W dolinach górskich początkowo mgły ograniczające widzialność do 300 m - czytamy w serwisie IMGW. O ewentualnych utrudnieniach komunikacyjnych będziemy was na bieżąco informować w naszych lokalnych serwisach.

Czytaj też: Potężny wyż znad Rosji podzieli Polskę. Jaką przyniesie pogodę?

Prognoza pogody. Temperatura 8.10.2021

Jaka będzie temperatura w piątek, 8 października?

W ostatnich godzinach notujemy zdecydowane ochłodzenie względem początku tygodnia i w piątek (8.10.2021) nie odczujemy wielkiej zmiany. Wysoko w górach meteorolodzy spodziewają się konkretnych podmuchów wiatru. 

- Temperatura maksymalna od 11°C, 12°C na wschodzie i na obszarach podgórskich do 16°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 65 km/h - podają meteorolodzy IMGW.

Prognoza pogody 8-9 października. Noc z piątku na sobotę

IMGW podaje, że w nocy z piątku na sobotę będzie bezchmurnie, momentami jedynie zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -1°C, 0°C na wschodzie, około 4°C na północnym zachodzie, w dolinach karpackich lokalnie spadek temperatury do -5°C. - Cieplej nad morzem i w rejonie Zatoki Gdańskiej: od 4°C do 7°C. Wiatr słaby, na południowych zachodzie chwilami umiarkowany i porywisty, na ogół z kierunków wschodnich. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do około 65 km/h - czytamy w serwisie Instytutu.

Najbliższy weekend nie przyniesie diametralnych zmian w pogodzie. Nadal będzie chłodno, a w górach odnotujemy wichury. Na szczęście synoptycy nie spodziewają się wielu opadów deszczu.

Sonda
Boisz się skutków deszczu i burz?
W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?
Nasi Partnerzy polecają