Burza z piorunami w Polsce

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Pogoda na wtorek, 12.10.2021: Burze i wichury do 65 km/h! Uważajcie na siebie / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś, 12 października: Burze i wichury do 65 km/h! Uważajcie na siebie

2021-10-12 7:05

Pogoda na dziś (12.10.2021) dla Polski. Meteorolodzy IMGW zapowiadają burze, opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Jesień pokaże swoje brzydkie oblicze. Dwucyfrowe temperatury nie będą wcale oczywistością, a dodatkowo niektóre regiony zmierzą się z silniejszymi podmuchami wiatru. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl.

Pogoda na dziś, 12.10.2021: Burze i wichury do 65 km/h! Uważajcie na siebie

Jaka będzie pogoda we wtorek, 12 października?

Pogoda na dziś (12.10.2021) dla Polski przynosi niezbyt przyjemne informacje. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, którzy codziennie publikują prognozę pogody na kolejne dni przestrzegają - w niektórych regionach przydadzą się parasole, a to nie wszystko. Co jeszcze czeka nas we wtorek? - W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich deszczu i deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Na krańcach północnych miejscami wystąpią burze z opadami deszczu do około 10 mm - podają eksperci IMGW. O ewentualnych utrudnieniach przeczytacie w naszych lokalnych serwisach.

Czytaj też: Polacy pokochali tego pogodynka. "Różowe kalesony" to HIT! Zobacz najlepsze nagrania

Prognoza pogody. Temperatura 12.10.2021

Niestety o powrocie lata możemy zapomnieć. Prognoza pogody na wtorek (12 października) jest w tym temacie bezlitosna. Będzie zimno, a tylko w niektórych regionach zobaczymy na termometrach dwucyfrowe wartości. Dodatkowym utrudnieniem może być wiatr, który obniży temperaturę odczuwalną.

- Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C, chłodniej w obszarach podgórskich od 7°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. Wysoko w górach i na wybrzeżu wiatr okresami dość silny, w porywach do 65 km/h. Wysoko w górach wiatr powodować może zawieje i zamiecie śnieżne - czytamy w serwisie IMGW.

Prognoza pogody 12-13 października. Noc z wtorku na środę

IMGW podaje, że w nocy z wtorku na środę (12-13.10.2021) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie i krańcach wschodnich rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Na wybrzeżu, zwłaszcza w rejonie Zatoki Gdańskiej, możliwe burze. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 m. - Temperatura minimalna od 2°C do 4°C, cieplej na wybrzeżu od 6°C do 9°C, najchłodniej na Podhalu i na północnym wschodzie od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich - czytamy w serwisie Instytutu.

Sonda
Boisz się skutków deszczu i burz?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany