opole

i

Autor: wikimedia.com "Matki na granicę". Opole dołącza do akcji! Całą Polska na zielono

Majówka w Opolu od lat najgorętsza! Jak będzie tym razem? [prognoza IMGW 1-3 maja]

2022-04-29 13:09

Synoptycy IMGW zebrali i uśrednili dane temperatur w polskich miastach w trakcie majówek w XXI wieku. Opole znalazło się na liście najcieplejszych miast w kraju obok Katowic, Wrocławia, Rzeszowa i Krakowa. Jak będzie tym razem? Sprawdźcie prognozę pogody na majówkę 2022. Opole utrzyma się na podium?

Synoptycy IMGW policzyli: W Opolu majówka od lat jest najcieplejsza! Jak będzie tym razem? [prognoza pogody]

Obliczyliśmy średnią wieloletnią temperaturę dla majówek w XXI wieku - podają synoptycy IMGW na Twitterze. W badaniu wzięło udział 20 miast Polski. Wnioski? Najcieplej od lat jest w Opolu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie, a najzimniej: w Gdańsku, Koszalinie, Zakopanem i Suwałkach.

REPORTAŻ: Perfidnie oszukał Ukrainki uciekające przed wojną. Trudno uwierzyć, ile płaciły za kawalerkę pod ziemią!

Sonda
Majówka 2022 - nad morzem?

Modele i mapy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to sprawdzone źródło, z którego najczęściej korzystamy przy analizie prognozy pogody dla Polski. Przed nami majówka 2022, czyli kilkudniowe, wiosenne wolne, która naturalnie kojarzy nam się ze słońcem i wypoczynkiem, niektórym już nawet z plażowaniem.

Pogoda na majówkę 2022. Jaka pogoda w Opolu?

Dane statystyczne IMGW sugerują jednak, że wcale tak kolorowo nie jest. Zeszłoroczna majówka była najzimniejsza: termometry pokazywały wtedy najwyżej od 10 do 15 stopni, a miejscami można było zobaczyć jednocyfrowe wartości. Zaglądamy do najnowszych prognoz pogodowych IMGW. Jaka pogoda w Opolu?

Wypoczynek zaczynamy już w sobotę (30 kwietnia) - po relatywnie ciepłej nocy (bezchmurne niebo, ok. 6-8°C) dzień będzie słoneczny. Na termometrach do 19°C przy umiarkowanym zachmurzeniu, bez deszczu i z w miarę wysokim ciśnieniem - ok. 1022. Noc z soboty na niedzielę (1 maja) będzie jeszcze cieplejsza (ok. 9°C). W ciągu dnia majówkowa aura się utrzyma - na niemal czystym niebie słońce i nawet 20°C. W poniedziałek (2 maja - dzień pracowniczy) i wtorek (3 maja - wolne) podobnie: na termometrach do 20°C.

Zobacz też: Jak zmienia się klimat w Europie? Ten raport mówi bardzo wiele. Ciekawe liczby

Nasi Partnerzy polecają