Gwałtowny atak burz! Mieszkańcy tych regionów powinni się bać?

i

Autor: 6147366/cc0/Pixabay.com Krótkie, aczkolwiek gwałtowne załamanie pogody czeka mieszkańców wybranych regionów Polski, gdzie w środę, 13 września, wystąpią burze

Załamanie pogody!

Gwałtowny atak burz! Mieszkańcy tych regionów powinni się bać?

2023-09-12 10:21

Krótkie, aczkolwiek gwałtowne załamanie pogody czeka mieszkańców wybranych regionów Polski, gdzie w najbliższym czasie wystąpią burze. Pierwsze symptomy zmiany aury pojawią się we wtorek, 12 września, po południu, gdy front atmosferyczny dotrze na teren Pomorza. Dzień później, w środę, 13 września, chmury dotrą już do pozostałej części kraju, przynosząc burze i ulewy.

Burze wracają do Polski. Załamanie pogody od środy, 13 września

Burze, ulewy, a lokalnie nawet opady gradu - jak informuje TwojaPogoda.pl, pod takim hasłem upłyną najbliższe godziny w Polsce. Pogoda zacznie się zmieniać wraz z przejściem frontu atmosferycznego, który jeszcze we wtorek, 12 września, sięgnie Pomorza. Zachmurzenie i obniżka temperatury obejmą również cały kraj, ale dopiero w środę, 13 września, gdy z zachodu na wschód będą przechodziły burze. Będą im towarzyszyć intensywne opady deszczu, a lokalnie, jak ostrzega IMGW, może spaść też grad. W czasie najbardziej niebezpiecznych zjawisk pojawi się też porywisty wiatr, sięgający maksymalnie 90 km/h.

Gdzie dotrą burze?

Jak informuje TwojaPogoda.pl, burze pojawią się najpierw na zachodzie i częściowo obejmą też swym zasięgiem północ Polski, i to już w pierwszej połowie środy. Zgodnie z prognozami po południu dotrą natomiast do centrum, na południe kraju i pozostałe skrawki północnych regionów, a wieczorem będą przechodzić nad wschodnimi województwami. Załamaniu pogody będzie również towarzyszyć znaczna obniżka temperatury, bo już w środę, po przejściu burz, spadnie ona poniżej 20 stopni. Z kolei w czwartek, 14 września, zacznie napływać do Polski powietrze polarnomorskie, a termometry pokażą 17-22 kreski.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
3-letni Bruno poszukuje swojego ukochanego misia. Pluszak zaginął w tajemniczych okolicznościach!