Ekspert IMGW już wie, kiedy powrócą afrykańskie upały. Niewytłumaczalne anomalie we wrześniu!

i

Autor: JerzyGorecki/cc0/Pixabay.com Za nami jedna wrześniowa fala upałów, a szykuje się kolejna, co potwierdza Radosław Droździoł z IMGW

Znowu będzie gorąco!

Ekspert IMGW już wie, kiedy powrócą afrykańskie upały. Niewytłumaczalne anomalie we wrześniu!

2023-09-14 13:07

Za nami jedna wrześniowa fala upałów, a szykuje się kolejna, co potwierdza Radosław Droździoł z IMGW. Powrót ciepła odczujemy już w najbliższy weekend, 16-17 sierpnia, ale już od początku następnego tygodnia, tj. 18-24 września. W całym kraju będzie maksymalnie 28-29 stopni, a lokalnie termometry pokażą nawet 30 kresek. Do kiedy utrzymają się upały?

Powrót upałów we wrześniu. Ekspert IMGW podaje daty

Kilka dni oddechu, a później do Polski znowu dotrą upały, o czym przekonuje IMGW. Do piątku do naszego kraju będzie jeszcze napływać polarnomorskie powietrze, ale już w weekend, 16-17 września, zrobi się cieplej, choć jeszcze nie gorąco. Wysokie temperatury zawitają ponownie na początku przyszłego tygodnia, 18-24 września, i utrzymają się przez kilka dni, do czwartku, 21 września, włącznie. - Zgodnie z naszą prognozą upałów można się spodziewać w poniedziałek i wtorek, a najprawdopodobniej również w środę i czwartek. W tym czasie termometry pokażą maksymalnie 28-29 stopni, a lokalnie może być nawet 30 kresek - ujawnia szczegóły prognozy Radosław Droździoł z Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW. To jednak nie koniec dobrych wieści.

Końcówka września również pod znakiem ciepła

Ostatnia dekada września również będzie się odznaczać wysokimi, jak na tę porę roku, temperaturami. Po zakończeniu kilkudniowych upałów w drugiej połowie tygodnia, 18-24 września, słupki rtęci pokażą maksymalnie do 25 kresek, choć w tym samym czasie są też prognozowane przelotne opady deszczu. Z kolei w ostatnim tygodniu września znowu więcej słońca, a na termometrach będą 20-22 stopnie. Co ciekawe, również październik 2023 zapowiada się na cieplejszy niż to wynika z normy wieloletniej.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Tak znikają ostatnie bukszpany z terenów miejskich w Lesznie