Deszcz, porywisty wiatr i mgły. Sprawdź, gdzie przydadzą się parasole

i

Autor: Shutterstock

Pogoda po weekendzie

Deszcz, porywisty wiatr i mgły. Sprawdź, gdzie przydadzą się parasole [Prognoza IMGW na 3.07.2023]

2023-07-02 12:18

Co z pogodą po weekendzie? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie ma dobrych wieści. Początek tygodnia zapowiada się na dość ciepły, ale ładną pogodę mogą popsuć opady deszczu i silny wiatr. Mamy też złe wieści dla tych, którzy spędzają urlop w jednym z regionów Polski. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pogoda IMGW na poniedziałek, 3.07.2023. Prognozy mówią o deszczu, silnym wietrze i mgłach

Co z pogodą w najbliższych godzinach? Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) prognozują, że w nocy z niedzieli na poniedziałek (2/3 lipca) zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie początkowo na północy i południowym wschodzie miejscami zachmurzenie duże i tam wystąpi słaby, przelotny deszcz. Nad ranem w dolinach górskich lokalnie silne mgły. Na termometrach w nocy od 11 do 14 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w rejonach podgórskich. Tam termometry pokażą 9-11 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, nad morzem dość nad morzem początkowo porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W poniedziałek (3 lipca) zachmurzenie małe i umiarkowane, na północny kraju okresami duże i tam możliwy przelotny deszcz. Złe wiadomości dla turystów wypoczywających nad morzem. Najchłodniej nad morzem, tam termometry pokażą maksymalnie 20 stopni Celsjusza. Uczucie zimna może też potęgować porywisty okresami wiatr, w porywach do 65 km/h.

Niewiele cieplej w rejonach podgórskich. Ponadto do 23 stopni na Suwalszczyźnie i 25 w centrum. Najcieplej na południu kraju do 26 stopni Celsjusza.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Iga Świątek zaczyna walkę w Wimbledonie