Potężny spadek temperatury już za moment! Słupki rtęci zjadą poniżej tej granicy

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Potężny spadek temperatury już za moment! Słupki rtęci zjadą poniżej tej granicy

Potężny spadek temperatury już za moment! Słupki rtęci zjadą poniżej tej granicy

2021-10-07 14:45

Pogoda w Polsce powoli dostosowuje się do trwającej pory roku. Aura zaczyna stabilizować się po niespodziewanym skoku temperatur. Niestety, najbliższa przyszłość nie przyniesie już gorących dni. Będzie coraz zimniej, a już w tym tygodniu słupki rtęci mogą zjechać nawet poniżej zera. Tak wynika z map pogodowych, które na swoich stronach publikuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Gdzie będzie najchłodniej?

Pogoda w Polsce potrafi zaskoczyć. Jeszcze niedawno cieszyliśmy się ponad dwudziestostopniowymi wskazaniami termometrów, choć mamy już przecież październik. Zaledwie kilka dni później aura jest zupełnie inna. Najwyższa pora wyciągnąć z szaf ciepłe ubrania, bo trwająca jesień niebawem pokaże swoje najchłodniejsze oblicze. Jak wynika z dynamicznych map pogodowych, dostępnych na stronach IMGW, w nadchodzący weekend mogą nas czekać przymrozki. W sobotni poranek, 9 października 2021 roku, słupki rtęci zjadą poniżej zera w wielu miejscowościach. Najcieplej ma być wówczas na zachodzie i północnym zachodzie kraju, jednak na temperaturę powyżej 7 stopni Celsjusza nie ma co liczyć. Chłód odpuści dopiero w ciągu dnia. Nad ranem najzimniej ma być na południu oraz północnym wschodzie Polski. Mróz odczujemy w okolicach Nowego Sącza i Nowego Targu. Podobnie będzie w okolicach Wałbrzycha oraz Jeleniej Góry. Czapki i szaliki mogą przydać się także na Suwalszczyźnie. Warto zaznaczyć, że chłodny początek weekendu dotyczy wszystkich regionów. Warto mieć to na uwadze również podczas jazdy samochodem. Służby apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Taka będzie pogoda jesienią
Nasi Partnerzy polecają