Paskudna pogoda opanowała Polskę. Ekspertka zwraca uwagę na ten szczegół

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Paskudna pogoda opanowała Polskę. Ekspertka zwraca uwagę na ten szczegół

Prognoza

Paskudna pogoda opanowała Polskę. Ekspertka zwraca uwagę na ten szczegół

2023-12-10 8:39

Sprawdzają się niekorzystne prognozy na niedzielę (10 grudnia 2023) dla Polski. Ekspertka IMGW zwróciła uwagę m.in. na marznące opady deszczu. Są też dobre wieści - gdzieniegdzie temperatury wzrosną nawet do 7 stopni Celsjusza.

O niekorzystnych prognozach na weekend pisaliśmy w tym miejscu. Niedziela przyniesie ocieplenie, ale Małgorzata Tomczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazuje w rozmowie z PAP na opady deszczu, które wystąpią w całej Polsce. - Szczególnie w centrum i na wschodzie - będą to opady marznące - alarmuje ekspertka. W niemal całym kraju zachmurzenie będzie duże, a na północnym wschodzie będzie padał śnieg.

Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 2 stopnie w centrum, do 7 na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich porywisty do 60 km/h. W nocy z niedzieli na poniedziałek w całym kraju zachmurzenie duże. Na zachodzie opady deszczu, na wschodzie śniegu. Marznące opady obejmą teren centrum i wschodu kraju. Na Śląsku może spaść 6 cm śniegu.

Pogoda daje w kość. Ostrzeżenia IMGW 10.12.2023

Na przeważającym obszarze kraju IMGW obowiązuje żółty alert IMGW przed opadami marznącymi, powodującymi gołoledź. Kierowcy muszą wziąć pod uwagę trudne warunki na drogach, uważać powinni również piesi. Na Dolnym Śląsku mamy również ostrzeżenie drugiego stopnia przed roztopami. To efekt ocieplenia, które 10 grudnia przyszło do Polski. Zachowajmy ostrożność i zwracajmy uwagę na lokalne komunikaty meteo. W naszym serwisie będziemy niebawem podawać prognozy na początek tygodnia.

Nasi Partnerzy polecają